Víchovi Heřmánek květ sušená čajová bylinka 20g

Kód: 10821
Neohodnoceno
79 Kč
Skladem

V Matthioliho herbáři je heřmánek popisován jako lék proti zimnicím, nemocem jater, močopudný prostředek, prostředek proti křečím a bolestem hlavy. Heřmánek je znám již od pradávna, neměl by chybět v žádné domácnosti pro jeho léčivé účinky po celý rok...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víchovi Heřmánek květ sušená čajová bylinka 20g

Na co vše se dá heřmánek pravý používat? Jeho léčivé účinky vám přijdou vhod po celý rok. Sice nedokáže nahradit standardní naordinovanou léčbu, je však možné začít heřmánek užívat už při prvních příznacích nemoci, a tak potlačit a zmírnit její celkový průběh. Jako podpůrný prostředek tato bylinka rozhodně stojí za vyzkoušení.

Heřmánek působí opravdu všestranně. Hodí se k vnitřnímu i zevnímu použití. Heřmánek působí protizánětlivě, dezinfekčně a protialergicky. Mohou ho dokonce užívat i kojenci, proto je tak oblíbený mezi novopečenými maminkami. Kromě nich samozřejmě přijde vhod také dětem, dospělým nebo seniorům. Téměř jakýkoliv problém můžete začít řešit právě s touto unikátní léčivkou, jejíž drobné kvítky jsou charakteristické silnou kořenitou vůní. Celkově heřmánek léčivý vyvolává uklidňující pocity. Harmonizuje nejen fyzickou stránku těla, ale i psychiku.

Vnitřně je heřmánek pravý vhodný například na nadýmání, křeče, střevní poruchy a žaludeční potíže. Často se proto přidává i do žaludečních čajů, kde se kombinuje s dalšími bylinkami. Pomáhá také na kašel, rýmu a nachlazení, jelikož celkově posiluje imunitní systém. Heřmánek by tedy neměl chybět ve vaší lékárničce ani v době chřipkových epidemií. Na nachlazení je ideální heřmánkový čaj, který má nahořklou chuť. Pije se horký, ale podle libosti si ho můžete samozřejmě přisladit - ideálně například medem. Při neprostupných dýchacích cestách doporučujeme inhalaci heřmánkového odvaru.

Všechny ženy dále ocení příznivé účinky heřmánku na děložní křeče, při poruchách menstruace a při dalších ryze ženských potížích. Vhodný je také na problémy se spánkem, kdy ho můžete vyzkoušet v kombinaci s meduňkou, nebo na záněty močových cest.

Pokud chcete užívat heřmánek zevně, můžeme vám ho doporučit na kožní vyrážky, hemeroidy a záněty, při kterých se používá ve formě léčivých obkladů a urychluje jejich hojení. Pomůže na bolesti břicha, ledvin nebo hlavy. Je účinný na revmatické otoky a odvar z heřmánku je pro své dezinfekční účinky vhodný také na špatně se hojící rány. Jako kloktadlo se dá používat také při bolestech zubů. Jedná se o častou složku léčivé kosmetiky. I v lékárně můžete zakoupit heřmánkovou mast se zklidňujícími a regeneračními účinky. Je vhodná například na popáleniny a na podrážděnou pleť.

Zajímavé je také použití heřmánku na vlasy. Pokud máte světlé vlasy a budete si je heřmánkovým odvarem pravidelně oplachovat, dosáhnete ještě světlejšího odstínu. Navíc heřmánek jim dodá pevnost a lesk.

Účinné látky v heřmánku

Hlavní léčivou složkou v heřmánku pravém jsou silice, které představují 1 až 3 %. Jedná se o modrou silici, chamazulen, bisabolol, farnesen nebo matricin. Heřmánek obsahuje také hořčiny, flavonové glykosidy, éterické oleje, rutin, kumarin, cholin nebo hyperosid.

Hmotnost balení : 20g