Pršutérie Chovaneček Pršuto COPPA krájená vakuovaná

Kód: 10932/106
Neohodnoceno
Značka: CHOVANEČEK
80 Kč
Skladem
Varianta

Pršuto COPPA se vyrábí z vytříděné kvalitní vepřové krkovice. Výroba probíhá několik měsíců. Na výrobu 100 kg coppy jsme použili 150 kg vepřového masa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pršutérie Chovaneček Pršuto COPPA krájená vakuovaná

Pršuto COPPA se vyrábí z vytříděné kvalitní vepřové krkovice několik měsíců. Na výrobu 100 kg coppy používáme 150 kg vepřového masa. Chuť prorostlého vepřového zauzeného bukovým dřevem podtrhávají tymián, anýz, vavřín, jalovec, skořice a česnek. Tyto specificky aromatické bylinky dělají naší COPPU překrásně provoněnou a ideální pro snoubení se středním až plným růžovým vínem, jehož svěží ovocné tóny skvěle doplní mastný a slaný charakter pršuta. Tuto výjimečnou delikatesu z krkovice si můžete ještě více vychutnat i v kombinaci se správným sýrem typu parmezán, mozzarella či ovčí pecorino, které jeho chuť podtrhnou a nepřebijí ho.

Pršuto je vakuově zabaleno s trvanlivostí 40 dnů. Po rozbalení ho uchovávejte v chladném prostředí nejlépe zavěšeno tam, kde mírně proudí vzduch.

Složení výrobku
Vepřová krkovice 95 %
Kuchyňská sůl jodidovaná
Koření
Dextróza
Konzervant E250
Antioxidant E301

Nutriční hodnoty 
Tuky: 15 g (z toho nasycené masné kyseliny 3,9 g)
Sacharidy: 0,1 g (z toho cukry 0,1 g)
Bílkoviny: 29 g
Sůl: 6,5 g

100g / 72,5  Kč

Otec a synové Chovanečkovi rozumějí uzenářství jako málokdo, jejich tradiční dobroty jsou vyhlášené v celém Ústeckém kraji. Před časem nabrali nový směr a pustili se do výroby, která unás nemá obdoby: V jejich sušárně v Hlinné u Litoměřic vznikají prvotřídní pršuty.

I pršut z Českého středohoří zákazníky hned zaujal.