MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej LITSEA CUBEBA

Kód: 10608
Neohodnoceno
150 Kč
3-5 dnů naskladnění

Esence je vhodná jako prevence infekčních onemocněních, olej je skvělým pomocníkem v boji s kožní plísní. Příjemně osvěžuje a působí afrodiziakálně. Podporuje koncentraci – vhodná při dlouhé jízdě autem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej LITSEA CUBEBA

Intenzivní dotek vůně pohladí tělo i mysl, má antidepresivní účinky a dodá vám energii jako hrnek kafe. A aby toho nebylo málo, uleví od nepříjemných bolestí. 

Léčivé účinky na tělo

Esence je vhodná jako prevence infekčních onemocněních. Silice má totiž antibiotické a protizánětlivé účinky. Hodí se i na koupele a masáže unavených a oteklých nohou. Zároveň je vhodná pro kosmetické využití, pomáhá totiž bojovat s mastnou a aknózní pletí, tudíž si z ní můžete vyrobit krém či pleťovou vodu. Také je vyhledávaná na léčbu vyrážky či plísně na kůži. 

Příjemně osvěžuje a působí afrodiziakálně. Podporuje koncentraci – vhodná při dlouhé jízdě autem.

Léčivé účinky na duši

Litsea cubeba působí proti depresi a sklíčenosti. Říká se o ní, že jde o přírodní antidepresivum, proto po něm sáhněte, kdykoliv se budete cítit vyčerpaně a bez energie či sebevědomí. 

Použití 

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ 

Olej se získává parovodní destilací drobných černých plodů stromu středního vzrůstu, domovem v asijských tropech a subtropech. V menší míře se vyskytuje rovněž v Austrálii.

Litsea cubeba může zvyšovat fotosenzibilitu. Zároveň patří mezi alergeny, může tak dráždit dýchací ústrojí a neměla by se využívat během těhotenství.

Ke každému esenciálnímu oleji dostanete i aromaterapeutickou kartu, která vám popíše vše okolo dané vzácné lahvičky.