MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej LEVANDULE

Kód: 10605
Neohodnoceno
185 Kč
3-5 dnů naskladnění

Velmi oblíbený esenciální olej Levandule je nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Má všestranné hojivé účinky, zklidňuje mysl i ducha, osvěžuje prostor, čistí, pár kapek do polštáře postačí pro skvělý a slastný spánek, uvolňuje psychiku atd.... Levandule patří k silicím s nejširším spektrem použití. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej LEVANDULE

Objevte svůj nový rituál před spaním, nechte se hýčkat něžnou bylinou a buďte svá, levandulová. Přírodní esence se hodí pro všechny hektické dny, kdy potřebujete zvolnit, užít si sladké tóny vůně a pak alou do pelechu.

Léčivé účinky na tělo

Levandule má všestranné hojivé účinky na poranění kůže: oděrky, spáleniny, řezné, hnisavé nebo mokvající rány a štípnutí hmyzem. Zklidňuje a snižuje krevní tlak, má protikřečové a také analgetické účinky, je proto vhodná k aplikaci při kolice, menstruační či revmatické bolesti nebo svalové ztuhlosti. Používá se při infekcích dýchacího ústrojí, chřipce, bronchitidě a krčních infekcích. Funguje i jako osvědčený prostředek proti striím a vlasovým vším.

Léčivé účinky na duši

Něžná vůně uklidňuje při nervovém napětí, hysterii, depresi, panice, citovém šoku a velmi často se používá při nespavosti. Pomáhá při nervové úzkosti plynoucí z plachosti, rozpačitosti a z nahromaděných nevyjádřených pocitů.

Použití

Levandule patří k silicím s nejširším spektrem použití. Na starou dobrou aromaterapii kápněte 5 kapek do vonné lampy nebo difuzéru. Na voňavou masáž potřebujete svůj oblíbený masážní olej, do něhož přidáte 4 až 10 kapek, promícháte a šup s ním na pokožku.

Decentní vůně se hodí místo aviváže i na praní ložního prádla. Stačí do prášku přidat levandulové kapky podle toho, jak máte bylinu rádi, a počkejte, jaké se vám pak budou zdát sny. A kdo má problémy s usínáním, doporučujeme přimíchat pár kapek do krému na ruce, potřít si jím zápěstí, a až se zase budete choulit s rukama pod hlavou, ucítíte vůni, co vás ukolébá k hlubokému snění.

Původ

Název levandule pochází z latinského „lavare“, což znamená „koupat se“. Už staří Římané proto používali levanduli k provonění vody během lázně. Bylina se však využívala zejména k lékařským a kosmetickým účelům. A dnes její olej získáváme šetrnou parovodní destilací květů.

Levandulová silice snižuje krevní tlak. V případě nízkého krevního tlaku je při používání nutná opatrnost.

Ke každému esenciálnímu oleji dostanete i aromaterapeutickou kartu, která vám popíše vše okolo dané vzácné lahvičky.