MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej GERÁNIUMGerí

Kód: 10581
Neohodnoceno
230 Kč
3-5 dnů nastavení

Geránium patří nejlepší esence, které napomáhají při nervovém vypětí, úzkostech a depresi, další její využití je při potížích s močovým měchýřem, během přechodu, kdy dochází nadměrnému pocení, nespavosti a návalům. Je to takový olejíček pro nás ženy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej GERÁNIUM

Vonné tóny jsou příliš specifické nato, abychom geránium zařadily mezi sladké esence. Přjemné květinové aroma vám připomene muškátovou vůni a léto, ale účinky jsou mnohem hlubší. Geránium patří mezi nejlepší esence, které pomáhají při nervovém vypětí jakéhokoliv druhu od stresu, úzkostí až po těžší deprese. Stačí pár kapek a bude klid.

Léčivé účinky na tělo

Silice mají protizánětlivé, zklidňující a hojivé účinky, proto se esence využívá na dýchací, zažívací potíže, problémy s močovým a rozmnožovacím systémem, během přechodu, kdy ženy trápí nadměrné pocení, nespavost a návaly. Vedle toho dokáží hojit jemné ranky na kůži, popáleniny nebo vyrážky a mírní tvorbu jizev. 

Léčivé účinky na duši

Esence podporuje ženskou smyslnost a tvořivost. Harmonizuje a stabilizuje emoce (emoční barometr: moc emocí tlumí, málo pozdvihá). Zklidňuje při stresu a přepracovanosti a zchlazuje při hysterii. Používá se při akutní i chronické úzkosti a je vhodná i při velké pracovní zátěži. 

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni. V letních dnech ho pak přidávejte do difuzérů, geránium totiž odpuzuje nepříjemný hmyz. 

Původ

Do Evropy se pelargonie dostaly z jižní Afriky v 17. století, plně doceněny však byly až v 19. století, kdy se začaly používat ve francouzském voňavkářském průmyslu. Olej dnes získáváme parovodní destilací listů a květů pelargonie vonné, která je až 1 metr vysoká.

Esence není vhodná pro epileptiky a při vysokém krevním tlaku.

Ke každému esenciálnímu oleji dostanete i aromaterapeutickou kartu, která vám popíše vše okolo dané vzácné lahvičky.