MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej CITRONELA

Kód: 10533
Neohodnoceno
149 Kč
3-5 dnů naskladnění

Esenciální olej citronela lze použít při aromaterapii, koupele, masáže či  si z něj můžete vyrobit svoji kosmetiku, svěží a mladá vůně, kterou si oblíbíte, oproti tomu je ale odpudivá pro obtížný hmyz, čímž se rozšiřuje využití tohoto oleje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MÝDLÁRNA U DVOU KOČEK esenciální olej CITRONELA

Máte rádi přírodní péči o pleť a pouštíte se do výroby svých krémů, mastí a sprejů? Pak se do citronely zamilujete. 

Léčivé účinky na tělo

Má antiseptické, antibakteriální a protikřečové účinky. Je tedy vhodná při žaludečních a střevních problémech a zlepšuje trávení. Zmírňuje i křeče v hladkém a kosterním svalstvu. Podporuje prokrvení, proto se často přidává do mastí proti bolesti kloubů a svalů. Také snižuje horečku. 

V kosmetice se používá hlavně k ošetření problematické mastné pleti, kterou zmatňuje, také eliminuje tvorbu mazu, a to i ve vlasové pokožce. 

Má výrazné repelentní účinky, proto nevoní komárům, klíšťatům a muškám. 

Léčivé účinky na duši

Působí proti stresu a depresím. Celkově tonizuje centrální nervový systém a povzbuzuje ducha. Podporuje koncentraci, uvolňuje psychické napětí a zábrany v projevování emocí. Umožňuje pochopit druhé lidi, a tím usnadňuje komunikaci.

Použití

  • Na aromaterapii nakapejte 3 až 5 kapek do lampy či difuzéru a inhalujte. Vůně se bude pomalu odpařovat a vy ucítíte i první účinky. 
  • Na svěží lázeň si připravte lžíci mandlového rostlinného oleje, do něj kápněte až 10 kapek esence, rozmíchejte a šup do vody. Ponořte se a nechte esenci pracovat. 
  • Na masáž stačí smíchat rostlinný mandlový olej s esencí: 5 kapek na 10 ml oleje. 
  • Vedle masážních olejů můžete vyrobit i tělový krém, deodorant nebo parfém. A připravit si další citronelovou kosmetiku, která bude ladit k vašemu oblíbenému balzámu na rty Mochito

Původ

Citronela má podobnou vůni jako meduňka lékařská (bylinnou s citronovým nádechem) a bývá za ni náhražkou tam, kde by použití pravé meduňky bylo velmi drahé. Získáváme ji parovodní destilací tropické, asi 1,5 metru vysoké trávy. Ta se pěstuje v tropických částech světa. 

Nepoužívejte esenci na velmi citlivou pleť. 

Ke každému esenciálnímu oleji dostanete i aromaterapeutickou kartu, která vám popíše vše okolo dané vzácné lahvičky.