Stop unaveným a těžkým nohou, díky kompresním podkolenkám či návlekům

Pohyb a sport lze skloubit s lehkou formou křečových žil, těžkými a unavenými nohami, tak abychom si nezhoršovali náš žilní systém.

 

Nejen naším, ale i lékařským doporučením, je používání kompresních návleků, ponožek či podkolenek právě při sportu, aktivním pohybu i extrémním zatížením dolních končetin při výkonu pracovní činnosti ve stoje či sezení.

Co je to vlastně komprese a jak nám může pomoci?

Komprese = strečování, zmenšení a zvýšení tlaku. To je princip kompresní terapie. Jde o jeden ze základních způsobů prevence, co bychom pro náš žilní systém mohli učinit.

Komprese patří k nestarším medicínským metodám, které používali již starověcí lékaři. Akorát materiál se samozřejmě s dobou vyvíjel od kůže, přes vlněné a bavlněné látky až po dnešní dnešní moderní materiál, jako jsou nylon, mikrovlákno a lycra.

Komprese napomáhá návratu krve z dolních končetin zpět k srdci. Tlakem na žilní systém dolních končetin, dochází k jeho stlačení, vyprazdňování a přesměrování krve do hlubokého žilního systému.

Ať už tedy máte křečové žíly či pociťujete řezání, pálení nebo velmi těžké a unavené nohy, můžeme vám nabídnout z naší velké nabídky kompresní ponožky, návleky a podkolenky značky VoXX. Výrobce této sportovní značky nabízí celou řadu těchto pomůcek pro prevenci, klade vždy velký důraz na použití kvalitních materiálů a technologie výroby vždy odpovídá konkrétnímu výrobku a funkci, pro kterou byl vyroben. Jsou upřednostňovány moderní materiály.

 

Kompresní podkolenky, návleky či ponožky se různým působením tlaku v oblasti hlezna se rozlišují na kompresní  třídy: 

kompresní třídy A (podpůrné)

Komprese do 18 mmHg, vhodná k prevenci a při výskytu primárních varixů I. typu a na delší cesty.

I. kompresní třídy

Lehká komprese – 20mmHg, vhodná pro prevenci a konzervativní léčbu mírnějších forem křečových žil a počínající těhotenské varixy.

II. kompresní třídy

Střední komprese – 30 mmHg, vhodná pro léčbu varixů jak konzervativní, tak po chirurgických zákrocích nebo sklerotizaci, při léčbě trombóz a povrchových zánětů žil.

III. kompresní třídy

Silná komprese – 40 mmHg, vyhrazena pro těžká stadia chronické žilní nedostatečnosti provázená otoky a pro léčbu posttrombotického syndromu.

IV. kompresní třídy

Velmi silná komprese – nad 50 mmHg, využívaná při léčbě lymfatických otoků.

 

Z naší nabídky můžete vybírat kompresní zboží I. kompresní třídy

Používání těchto speciálně navržených kompresí pro aktivní pohyb či extrémní zátěže při sportu, tak můžeme mluvit o vhodné prevenci mírnějších forem křečových žil. Kompresní podkolenky, které pomáhají stimulovat krevní oběh díky stupňovitému masážnímu tlaku. Nepříjemné křeče jsou nyní minulostí. Využijí je jak sportovci, tak třeba těhotné ženy nebo se dají použít i ve zdravotnictví.

Anatomicky tvarované kompresivní výrobky VoXX působí pozitivně na Váš krevní oběh díky stupňovitému masážnímu tlaku. Výrobky jsou vhodné tam, kde dochází k přílišnému zatížení končetin. Napomáhají lepšímu proudění krve ve svalech, okysličení tkání, regeneraci. Snižují poškozování svalové hmoty při dlouhotrvající zátěži a umožňují rychlejší odbourávání kyseliny mléčné a tím snižují únavu. Pomáhají rychlejší regeneraci svalů, snižují otoky nohou a bolesti svalů. Jsou také skvělé pro použití při dlouhodobém stání, cestování a jako prevence proti křečovým žílám. Zesílené oblasti chodidla, prstů a achilovy paty působí jako ochrana proti otlakům a puchýřům. Vhodné použít při strnulých, ochablých, bolavých, zraněných či natažených vazech. Použité materiály velmi dobře odvádí vlhkost a ionty stříbra působí antibakteriálně.